رودخانه بهداشت بیماری بهداشتی مبتلا شدن

رودخانه: بهداشت بیماری بهداشتی مبتلا شدن وزارت بهداشت اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی جزییات طرح ساماندهی بازار ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ساماندهی صرافی‌ها، یکسان‌سازی قیمت ارز، شفاف‌سازی خرید و فروش و جلوگیری از چند نرخی شدن ارز را از موارد مهم جهت پیگیری طرح مجلس جهت سا

جزییات طرح ساماندهی بازار ارز

جزییات طرح ساماندهی بازار ارز

عبارات مهم : بازار

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ساماندهی صرافی ها، یکسان سازی قیمت ارز، براق سازی خرید و فروش و جلوگیری از چند نرخی شدن ارز را از موارد مهم جهت پیگیری طرح مجلس جهت ساماندهی بازار ارز عنوان کرد.

منزل ملت نوشت:محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینکه پیش نویس طرح ساماندهی بازار ارز آماده شده است هست، گفت: الزام بانک مرکزی به ارائه تضمین جهت تسویه سپرده های ارزی از طریق بانک های دولتی، یکی از موارد آینده نگری شده است در این طرح هست، به این ترتیب که چند بانک را مبنا قرار دهیم، مردم ارزهای ارزش را آنجا سپرده گذاری کنند یا در صورت میل به با قیمت رسمی تعریف شده است ریال ارزش را به ارز تبدیل کنند و آن را به صورت ارزی نگهداری کنند.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از موارد دیگری که در این طرح آینده نگری شده، یکسان سازی قیمت ارز و تک نرخی شدن آن است چراکه چند نرخی شدن آن ایجاد فساد کرده و هیچ کس جوابگو نیست که قیمت واقعی ارز چه عددی هست، درواقع نیاز است که قیمت ارز کاملا براق باشد.

جزییات طرح ساماندهی بازار ارز

وی عنوان سوم موردنظر در این طرح را ساماندهی اطلاعات مربوط به خرید و فروش ارز بیان کرد و افزود: ساماندهی صرافی ها بااهمیت ترین رکن این طرح است چراکه صرافی ها مهم ترین عامل مبادلات ارزی کشور محسوب می شوند و باید سامانه خرید و فروش ارز در کشور براق باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح در هفته های نهایی سال گذشته آماده شده است بود ولی کارها عجیب و غریب بانک مرکزی اجازه عملیاتی شدن آن را با رویکرد کارشناسی نداد، گفت: در صورت عدم اتخاذ تصمیمات جامع جهت ساماندهی بازار ارز ازسوی بانک مرکزی، این طرح در نخستین جلسات علنی مجلس بعد از تعطیلات به جریان خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ساماندهی صرافی‌ها، یکسان‌سازی قیمت ارز، شفاف‌سازی خرید و فروش و جلوگیری از چند نرخی شدن ارز را از موارد مهم جهت پیگیری طرح مجلس جهت سا

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | اقتصادی | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs