رودخانه بهداشت بیماری بهداشتی مبتلا شدن

رودخانه: بهداشت بیماری بهداشتی مبتلا شدن وزارت بهداشت اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تاثیر سایه‌ نور LED بر حیات‌وحش

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس، آلودگی های صوتی و نوری می توانند جهت اکوسیستم های طبیعی مضر باشند. نتیجه های مطالعات نشان داده است که آلودگی های ناشی از دخالت

تاثیر سایه‌ نور LED بر حیات‌وحش

تاثیر سایه نور LED بر حیات وحش

عبارات مهم : محققان

محققان دریافتند که سایه نورهای LED جهت حیات وحش مضر هست.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس، آلودگی های صوتی و نوری می توانند جهت اکوسیستم های طبیعی مضر باشند. نتیجه های مطالعات نشان داده است که آلودگی های ناشی از دخالت انسان در طبیعت، می تواند زیستگاه های جانوران را مختل کند و حتی تعداد گونه ها را کم کردن دهد.

محققان دریافتند که سایه های خاصی از لامپ های LED درفضای باز(light-emitting diode) تاثیر منفی بر حیات وحش دارند. این بررسی به دنبال این مطلب بود که کدام رنگ های LED زیاد جهت حیات وحش مضر هستند. نتیجه های نشان داده است لامپ های LED آبی و سفید، مضرترین رنگ ها جهت حیوانات هستند، در حالی که رنگ های زرد، سبز و کهربایی تاثیر منفی کمتری دارند.

تاثیر سایه‌ نور LED بر حیات‌وحش

پژوهشگران اظهار کردند: از آنجا که لامپ های LED در میان افراد محبوبیت پیدا کرده اند ، انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۰، ۶۹ درصد از بازار جهانی این گروه از محصولات را در برگیرند. از مزایای این لامپ ها عمر طولانی تر و حفظ انرژی زیاد نسبت به لامپ های سنتی است ولی این مزایا به علت هزینه وارد شده است به حیات وحش قابل توجیه نیست.

محققان امیدوارند که برنامه ریزان شهری و سیاست گذاران این حوزه به گزینش عالی ترین گزینه جهت حفظ گونه های حیات وحش توجه داشته باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس، آلودگی های صوتی و نوری می توانند جهت اکوسیستم های طبیعی مضر باشند. نتیجه های مطالعات نشان داده است که آلودگی های ناشی از دخالت

لاک پشت های دریایی و حشرات بیشترین حیواناتی هستند که در معرض نور LED هستند و این نورها می تواند زندگی آن ها را در شب مختل کند.

این مطالعه در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی انجام شده است و در مجله Experimental Zoology Part A: Ecological and Interactive Physiology انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: محققان | آلودگی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs